Archiwum Aktualności
Archiwalna zakładka aktualności
Uprzejmie informujemy, że w dniach 26-27 września 2024 roku w Ciechanowcu odbędzie się
XVII PODLASKIE FORUM GIS pt. „AI – nowoczesne rozwiązania, szansa rozwoju czy
zagrożenia w GIS?”.
Już siedemnasty raz zapraszamy na Konferencję, której motywem przewodnim będzie
sztuczna inteligencja w zderzeniu z administracją i Systemami Informacji Przestrzennej.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje naszą rzeczywistość i już teraz pozwala na przetwarzanie
ogromnych ilości danych, przy okazji sama doskonaląc swoje algorytmy. Przyjrzymy się zatem jaki jest
jej wpływ na informację przestrzenną i czy można ją wykorzystać do tworzenia map oraz
przetwarzania danych. Zapoznamy się z przypadkami użycia sztucznej inteligencji, zobaczymy jak
można dostarczać więcej informacji na dużą skalę i tworzyć mapy szybciej niż ludzie. Zastanowimy się
jakie wyzwania i zagrożenia stoją przed branżą geoinformatyczną w zakresie AI.
XVII Podlaskie Forum GIS daje możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami
stawianymi przed administracją publiczną w zakresie postępującego wykorzystania sztucznej
inteligencji. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi
oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.
Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej wspólnie przez: Marszałka Województwa
Podlaskiego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku
Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne wkrótce na stronach:
https://sgp.geodezja.org.pl/ oraz https://geoportal.podlaskie.eu/ oraz https://wbg.wrotapodlasia.pl
Z wyrazami szacunku Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego
Szymon Pawłowski, Bartłomiej Kowalski– Stowarzyszenie Geodetów Polskich
Lesław Wołcz – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Marta Anchimiuk - Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Magdalena Borowska – Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku
Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku śladem lat ubiegłych organizuje akcję honorowego oddawania krwi "GEODETO-PODZIEL SIĘ KRWIĄ".
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do przyłączenia się do akcji dnia 4 marca br. w godzinach 08:00-12:00 na parkingu przed siedzibą Biura przy ul. Pattona 8.
Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.
Wspólnie możemy pomóc uratować czyjeś życie!
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji wszystkie zainteresowane osoby.
Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku zajęło I miejsce w XLVII Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych corocznie organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów „Wierzchuca i inne”, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki. Założenia opracował zespół geodetów w składzie: Barbara Sielawa, Maciej Szczurewski, Robert Zajkowski. Obiekt został zaprezentowany przez Artura Kuka – Kierownika Pracowni Geodezyjnej, natomiast Beata Tarasiuk przygotowała prezentację multimedialną.
W wyniku rozstrzygnięć podjętych przez Oddziałowe Sądy Eliminacyjne działające w Urzędach Marszałkowskich, do udziału w Konkursie zostało zgłoszonych 19 prac:
- 9 prac w kategorii – projekty scaleń gruntów zakończone w latach 2018-2023,
- 9 prac w kategorii – założenia do projektów scaleń gruntów przewidziane do realizacji w ramach działania „Inwestycje w środki trwałe”, poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
- 1 praca w kategorii – projekty scaleń gruntów przeprowadzone w związku z budową autostrad.
Podsumowanie 47 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych odbyło się 7 grudnia w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Główny Sąd Konkursowy, po dokonanej ocenie nadesłanych projektów scaleń gruntów wykonanych przez Biura Geodezji i Terenów Rolnych postanowił przyznać:
- pierwsze miejsce – zespołowi geodetów Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu, za wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Piława Dolna i część wsi Owiesno, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski, pow. obiektu: 2 030 ha;
- drugie miejsce – zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie, za wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Kramarzówka, gm. Pruchnik, pow. jarosławski, pow. obiektu: 1 873 ha;
- trzecie miejsce – zespołowi geodetów Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie, za wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Wysoka, gm. Jordanów, pow. suski, pow. obiektu: 1 442 ha;
- wyróżnienie – zespołowi geodetów Małopolskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Tarnowie, za wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Sękowa, gm. Sękowa, pow. gorlicki, pow. obiektu: 1 157 ha;
- wyróżnienie – zespołowi geodetów Beskidzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Żywcu, za wykonanie projektu scalenia gruntów obiektu Rudniki, gm. Włodowice, pow. zawierciański, pow. obiektu: 773 ha.
Główny Sąd Konkursowy, po ocenie nadesłanych założeń do projektów scaleń gruntów wykonanych przez Biura Geodezji i Terenów Rolnych postanowił przyznać:
- pierwsze miejsce – zespołowi geodetów Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku, za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Wierzchuca i inne, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki, pow. obiektu: 1 445 ha;
- drugie miejsce – zespołowi geodetów Częstochowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Częstochowie, za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Baby, Jacków, Widzówek, gm. Kruszyna, pow. częstochowski, pow. obiektu: 1 898 ha;
- trzecie miejsce – zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji i Urządzania Terenów Rolnych w Lublinie, za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Luszawa, Las Wsi Luszawa, Tyniec, gm. Ostrówek, pow. lubartowski, pow. obiektu: 1 125 ha;
- wyróżnienie – zespołowi geodetów Mazowieckiego Biura Geodezji i Urządzeń Rolnych w Ostrołęce, za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Ratyniec, gm. Sterdyń, pow. sokołowski, pow. obiektu: 1 220 ha;
- wyróżnienie – zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku, za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Królewo i Krasnołęka, gm. Stare Pole, pow. malborski, pow. obiektu: 1 091 ha.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych, przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich, od 1970 roku. Jest to dodatkowa forma promowania prac urządzeniowo-rolnych związanych z tworzeniem korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie.
Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Scalenia gruntów są działaniem bardzo oczekiwanym przez rolników, w dobiegającej końca perspektywie PROW 2014-2020 limit środków przewidzianych na ten cel wyniósł 54,8 mln euro co umożliwiło opracowanie 14 projektów scaleń na obszarze ponad 23 tys. ha.
Niezmiernie nas cieszy, że praca Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku kolejny raz została doceniona, co świadczy o wysokim poziomie i jakości realizowanych przez nas scaleń!
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, licząc na Wasze zaangażowanie przy kolejnych pracach i życząc dalszych sukcesów!
Zarządzenie Nr 33/2023
Dyrektora Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku
z dnia 26 października 2023 roku
w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy za święto przypadające w sobotę
Na podstawie art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U.
z 2023 r. poz. 1465) oraz § 6 pkt. 17 i § 7 ust. 1 pkt. 1 Regulaminu Organizacyjnego Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku stanowiącego załącznik
nr 1 do Uchwały Zarządu Województwa Podlaskiego nr 31/383/2019 z dnia 26 marca 2019 roku w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Organizacyjnego Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, zarządza się co następuje:
- 1.
Ustala się dzień 2 listopada 2023 r. dniem wolnym od pracy w Wojewódzkim Biurze Geodezji w Białymstoku za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r.
- 2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
W dniach 7-8 września 2023 roku w Hotelu Białowieskim w Białowieży odbyło się
XVI PODLASKIE FORUM GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.
Po 5 letniej przerwie, organizatorzy – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku już szesnasty raz gościli na Podlasiu specjalistów z branży GIS.
Tegoroczne Forum podzielone zostało na 5 sesji:
- Sesja I - GeoPortale – rewolucyjne zmiany czy ciągły rozwój?
- Sesja II - Bezpieczeństwo publiczne
- Sesja III - Pełna integracja czy okresowa synchronizacja danych? Modele wymiany danych przestrzennych między użytkownikami GIS
- Sesja IV - Obowiązki i możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla
- Sesja V - GIS w kontaktach z obywatelem i jako narzędzia pracy urzędu,
podczas których prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami, napotykanymi trudnościami oraz przedstawili nowe rozwiązania.
XVI Podlaskie Forum GIS dało możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną oraz instytucjami w zakresie utrzymania i korzystania z systemów informacji przestrzennej. Podczas Konferencji przedstawiciele JST i firm z całego kraju, podzielili się swoim bogatym doświadczeniem, nie tylko podczas wygłaszanych referatów, ale również podczas rozmów w kuluarach.
Udział w konferencji wzięła Pani Wiesława Burnos - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, która w imieniu samorządu województwa przyjęła okolicznościowy grawerton od Stowarzyszenia Geodetów Polskich za wspieranie XVI Podlaskiego Forum GIS w Białowieży.
Forum zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Głównego Geodety Kraju.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Esri Polska Sp. z o.o., GEOBID sp. z o.o., Geopartner Sp. z o.o., Softline Plus Jerzy Biegalski, Intergraph Polska Sp. z o.o., Canon Polska Sp. z o.o., którzy wsparli finansowo forum oraz zapewnili nagrody rzeczowe w konkursie!
Cieszymy się, że Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku mogło uczestniczyć w organizacji tego przedsięwzięcia. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział !
Uprzejmie informujemy, iż w dniach 7-8 września 2023 r. w hotelu Białowieskim w Białowieży odbędzie się XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”. Konferencja organizowana jest przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku. Adresowana jest do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.
Wydarzenie zostało objęta patronatem honorowym przez Głównego Geodetę Kraju.
Szczegóły organizacyjne są dostępne na stronach internetowych:
https://sgp.geodezja.org.pl/xvipodlaskieforumgis/
Zapisy na XVI Podlaskie forum GIS
W imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, serdecznie zapraszamy na XVI Podlaskie Forum GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 września 2023 r. w hotelu Białowieskim w Białowieży.
Konferencja adresowana jest do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.
Konferencja została objęta patronatem honorowym przez Głównego Geodetę Kraju.
Informujemy, iż została już uruchomiona rejestracja online do 14 sierpnia 2023 r. na stronie: https://sgp.geodezja.org.pl/xvipodlaskieforumgis/
Termin rejestracji online został przedłużony do 21 sierpnia.
XVI Podlaskie Forum GIS
Organizatorzy Konferencji: Stowarzyszenie Geodetów Polskich Marszałek Województwa Podlaskiego Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku
Uprzejmie informujemy, że w dniach 7-8 września 2023 roku w Hotelu Białowieskim w Białowieży organizowane będzie XVI PODLASKIE FORUM GIS pt. „GIS – nowe możliwości, narzędzia i zastosowania”.
Po dłuższej przerwie wracamy już szesnasty raz z Konferencją, która cieszyła się w poprzednich edycjach dużym zainteresowaniem. Celem Konferencji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez pozyskiwanie niezbędnej wiedzy w zakresie stosowania geoinformacji w różnych dziedzinach działalności społeczno-administracyjno-gospodarczej.
Tematyka, która będzie poruszana na Forum to:
7 września
Sesja I: "GEOPORTALE - rewolucyjne zmiany czy ciągły rozwój?"
Sesja II: "Bezpieczeństwo publiczne."
Sesja III: "Pełna integracja czy okresowa synchronizacja danych? Modele wymiany danych przestrzennych między użytkownikami GIS."
8 września
Sesja IV: "Obowiązki i możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla."
Sesja V: "GIS w kontaktach z obywatelem i narzędzia pracy urzędu."
Konferencja adresowana jest do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.
XVI Podlaskie Forum GIS daje możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją publiczną oraz instytucjami w zakresie utrzymania i korzystania z systemów informacji przestrzennej. Podczas Konferencji prezentowane będzie bogate doświadczenie przedstawicieli JST i firm, które swoją działalność opierają na systemach GIS. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego. Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne wkrótce na stronach: https://sgp.geodezja.org.pl/ oraz https://geoportal.podlaskie.eu/ oraz https://wbg.wrotapodlasia.pl/
GEODETO PODZIEL SIĘ KRWIĄ!”
Serdecznie zapraszamy wszystkich geodetów (i nie tylko) aby dołączyli do akcji oddawania krwi – specjalny autobus RCKiK stanie na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, siedziba Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, przy ul. Pattona 8 – 20 luty 2023 roku w godzinach 08:00-12:30.
Dołącz do akcji, oddaj krew! Uratuj życie!
Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku laureatem XLV Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku zajęło I miejsce w XLV Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Eliaszuki i inne, gm. Narewka, pow. hajnowski o powierzchni 2534,7719 ha.
Projekt opracował zespół geodetów, pod przewodnictwem geodety-projektanta scalenia-Krzysztofa Zajkowskiego, w składzie:
- Cezary Halicki, Marek Wojciechowicz, Bogdan Stankiewicz, Paweł Kowejsza, Janusz Mancewicz, Tomasz Szeremietiew, Kamil Pochomczyk, Piotr Jelinek, Michał Piekutowski, Paweł Trochimiak, Krystian Wróblewski, Anna Dzienisowicz.
Ponadto Biuro otrzymało wyróżnienie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Szpakowo i inne, gm. Jaświły, pow. moniecki o powierzchni 2362,8326 ha, które opracował geodeta specjalista Piotr Wróblewski wraz z zespołem w składzie:
-Artur Kuk, Beata Tarasiuk, Justyna Małyszko, Helena Orzechowska-Kiryluk, Maciej Szczurewski.
Pracownikom serdecznie gratuluję i dziękuję za ogromne zaangażowanie i rzetelną pracę na rzecz Biura, która jest doceniana na arenie ogólnopolskiej. Jednocześnie życzę dalszych sukcesów i zadowolenia ze swoich poczynań!
Seminarium podsumowujące tegoroczną – XLV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych wraz z wręczeniem nagród laureatom odbyło się w dniach 25 i 26 listopada w Wieliczce. W uroczystościach poza dyrekcją i pracownikami Biura udział wzięła Pani Wiesława Burnos – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.
Zwycięzców tegorocznego konkursu wyłonił Główny Sąd Konkursowy w składzie:
- Lidia Kostańska – dyrektor Departamentu Nieruchomości MRiRW (przewodnicząca GSK),
- Jerzy Kozłowski – przedstawiciel Stowarzyszenia Geodetów Polskich (zastępca przewodniczącego GSK),
- Kamil Baćkowski – specjalista w Wydziale Geodezji i Klasyfikacji Gruntów MRiRW (sekretarz GSK),
- Agnieszka Fido-Chmielewska – zastępca dyrektora w DN MRiRW,
- Robert Kowalczyk – naczelnik Wydziału Geodezji i Klasyfikacji Gruntów w DN MRiRW,
- Waldemar Władziński – przedstawiciel Stowarzyszenia Geodetów Polskich.
Główny Sąd Konkursowy po dokonanej ocenie nadesłanych projektów scaleń gruntów, wykonanych przez Biura Geodezji i Terenów Rolnych, postanowił przyznać:
- pierwsze miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Eliaszuki i inne, gm. Narewka, pow. hajnowski, pow. obiektu: 2534,7719 ha;
- drugie miejsce zespołowi geodetów Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Granica, Tomkowice, Godzieszówek, gm. Strzegom, pow. świdnicki, obiektu: 1237,6911 ha;
- trzecie miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Grądy, Kocia Góra, Zezulin Drugi, Zezulin Niższy, Zezulin Pierwszy, gm. Ludwin, pow. łęczyński, obiektu: 2506,47 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Mazowieckiego Biura Geodezji i Urządzeń Rolnych w Ostrołęce za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Kolonia Hołowienki, gm. Sabnie, pow. sokołowski, obiektu: 382,0601 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Jodłówka, gm. Pruchnik, pow. jarosławski, obiektu: 1209,7977 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Krakowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Rzymkowice, gm. Korfantów, pow. nyski, obiektu: 753,0931 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Zielonej Górze za wykonanie projektu scalenia gruntów – obiekt Bojadła, gm. Bojadła, pow. zielonogórski, obiektu: 1120,9546 ha.
Główny Sąd Konkursowy po dokonanej ocenie nadesłanych założeń do projektów scaleń gruntów, wykonanych przez Biura Geodezji i Terenów Rolnych, postanowił przyznać:
- pierwsze miejsce zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów – obiekt Adamów, Barki, Biesiadki, Nowy Stręczyn, Stary Stręczyn, Zosin, gm. Cyców, pow. łęczyński, obiektu: 2283,29 ha;
- drugie miejsce zespołowi geodetów Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów – obiekt Węgierka, gm. Roźwienica, pow. jarosławski, obiektu: 1100,2277 ha;
- trzecie miejsce zespołowi geodetów Częstochowskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Częstochowie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów – obiekt Smoleń, gm. Pilica, pow. zawierciański, obiektu: 466 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów – obiekt Szpakowo i inne, gm. Jaświły, pow. moniecki, obiektu: 2362,8326 ha;
- wyróżnienie zespołowi geodetów Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów – obiekt Wola Korybutowa Pierwsza, Wola Korybutowa Druga, Wola Korybutowa Kolonia, gm. Siedliszcze, pow. chełmski, obiektu: 1426,80 ha.
Serdecznie gratuluję wszystkim Biurom za zdobyte nagrody!
DYREKTOR
Magdalena Borowska
Z ogromnym żalem informuję, iż 27 listopada 2021 roku przeżywszy 87 lat odszedł nasz Kolega, wieloletni Dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Białymstoku – mgr inż. Tadeusz Kuryłowicz.
Pożegnanie Zmarłego, od wtorku 30.11.2021 roku, od godziny 17:00 w Centrum Pogrzebowym przy ul. Wojskowej 3 w Białymstoku.
Wyprowadzenie w środę 01.12.2021 roku o godzinie 11:40. Msza święta o godzinie 12:00 w Kościele p.w. Św. Anny przy ul. Kaczorowskiego. Pochowanie na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku przy ul. Wysockiego.
Najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie.
Dyrektor mgr inż. Magdalena Borowska
Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach działania: „Inwestycje w środki trwałe”, podziałania: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, na operacje typu: Scalanie gruntów w terminie od dnia 2 września 2021 roku do dnia 29 października 2021 roku.
Więcej informacji pod linkiem:
https://prow.wrotapodlasia.pl/pl/scalanie-gruntow---nabor-wnioskow-3.html
Zebrania Informacyjne
Jeżeli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem scalenia gruntów na terenie Waszej Wsi informujemy, że istnieje możliwość przeprowadzenia zebrania informacyjnego, na którym Pracownicy Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku omówią procedurę scalenia gruntów a także odpowiedzą na Wasze pytania.
Zachęcamy Wójtów i Burmistrzów do zgłaszania projektów w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Programu Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach działania: ,,Inwestycje w środki trwałe'', podziałania: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa, na operacje typu: Scalanie gruntów.
Odczytanie decyzji Starosty Monieckiego zatwierdzajacej projekt scalenia
Dnia 12 marca 2019 roku w świetlicy wiejskiej wsi Brzeziny odbyło się spotkanie mające na celu odczytanie decyzji Starosty Monieckiego zatwierdzającej projekt scalenia gruntów obiektu „Brzeziny”. W zebraniu udział wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku.
Dalsze czynności będą polegały na wprowadzeniu uczestników scalenia w posiadanie wydzielonych im gruntów w ramach postępowania scaleniowego oraz na wykonaniu zagospodarowania poscaleniowego polegającego na budowie i przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Odczytanie decyzji Starosty Sokólskiego zatwierdzajacej projekt scalenia
Dnia 22 stycznia 2019 r. w siedzibie Sołtysa wsi Ostrówek, gmina Suchowola, pow. sokólski odbyło się zebranie Uczestników postępowania scaleniowego prowadzonego na obiekcie „OSTRÓWEK”.
Celem zebrania było odczytanie decyzji Starosty Sokólskiego zatwierdzającej projekt scalenia gruntów wraz z podziałem wspólnoty gruntowej wsi Ostrówek.
Z ogólnej liczby 108 uczestników scalenia w zebraniu uczestniczyło się 19 osób oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku i Starosty Sokólskiego.
Dalsze czynności będą polegały na wprowadzeniu uczestników scalenia w posiadanie wydzielonych im gruntów w ramach postępowania scaleniowego oraz na wykonaniu zagospodarowania poscaleniowego polegającego na budowie i przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych.